Management intercultural
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Forumul cursului de Management intercultural
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Londra pur si simplu

In jos 
AutorMesaj
Grigorescu Maria




Mesaje : 3
Data de înscriere : 13/05/2009

Londra pur si simplu Empty
MesajSubiect: Londra pur si simplu   Londra pur si simplu Icon_minitimeLun Mai 25, 2009 12:24 pm

In anul 2005 am fost intr-un tur al Europei. Daca majoritatea tarilor le-am vizitat fugitiv, in Anglia si in Scotia am poposit ceva mai mult. Am stat in Londra 4 zile, si in Edinburg 3 zile. In Londra am stat la gazda: o casuta cu etaj, mica si cocheta, foarte asemanatoare cu casele invecinate. Gazda, o femeie de 35 de ani care locuia impreuna cu fiica ei de 11 ani. Mi s-a parut o femeie foarte energica si nonconformista. Avea in schimb un fix, dupa ora 10-10.30, inceta orice activitate in casa, iar formula folosita era: 'You should get some rest'. Mancarea pe care ne-o gatea arata destul de bine, dar nu avea gust. De la gazda pana in centrul Londrei faceam mai mult de o ora cu autocarul.
Londra misuna de viata: rasete, fotografii, magazine vesnic pline, chioscuri si magazine cu suveniruri, Harrods. Mai mult de jumatate dintre cei care traversau strazile colorate erau turisti. Daca multi erau preocupati de vizitarea obiectivelor turistice importante, cea de-a doua categorie era intersata de puburile londoneze ce populau fiecare straduta. Aici atmosfera era una interesanta: se venea in grupuri. Oamenii interactionaza doar in cadrul grupului, nu si cu alte persoane, se bea bere buna (femeile puteau opta pentru o bere cu capsuni delicioasa), chelnerii te trateaza excelent. Alte locuri in care poti sa te relaxezi sunt parcurile imense, pline de flori, de porumbei si lebede, de sezlonguri confortabile.
Londra este cu adevarat incantatoare si merita vazuta.

Grigorescu Maria, Grupa 1749, seria B
Sus In jos
 
Londra pur si simplu
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Pur si simplu... Roma !
» Californian Summer
» Londra in 4 zile :)
» Londra, un oras diferit
» Londra, o experienta mai mult decat interculturala

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Management intercultural :: Prima categorie :: Primul forum-
Mergi direct la: