Management intercultural
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Forumul cursului de Management intercultural
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Pur si simplu... Roma !

In jos 
AutorMesaj
VladStan




Mesaje : 2
Data de înscriere : 06/05/2010

Pur si simplu... Roma ! Empty
MesajSubiect: Pur si simplu... Roma !   Pur si simplu... Roma ! Icon_minitimeJoi Mai 06, 2010 6:21 pm

Stan Gabriel Vlad, Facultatea de Marketing, Seria D, grupa 1756.

Impreuna cu 3 prieteni am vizitat Roma in Septembrie anul trecut. Am stat o saptamana acolo, si la plecare credeam ca o sa am timp sa vizitez tot ceea ce doream. Din pacate, nici 7 zile nu ajung. O sa mentionez mai intai impresiile pozitive:
- e absolut superb faptul ca la orice colt de strada, orice intersectie (cel putin in centru) gasesti ceva frumos de vazut
- desi e extrem de aglomerat, soferii sunt extrem de atenti si, in calitate de pieton, m-am simtit mai in siguranta decat in orice alta parte
- parerile despre romani nu sunt asa proaste cum ma asteptam (aproape toti italienii cu care am vorbit cunosteau sau lucrasera sau aveau ca vecini romani despre care au avut numai cuvinte de lauda. Pe scurt, suntem niste oameni de calitate, muncitori, meseriasi buni, dar ne place cam mult paharul Razz
- am prins (din pur noroc) la Notte Bianca (24 de ore in care sunt deschise aproape toate magazinele, bisericile, muzeele, cinematografele si in timpul careia au loc zeci de spectacole/evenimente). Numarul participantilor a fost estimat la peste 2.500.000 de persoane. Pentru cei care intentioneaza sa viziteze Roma in septembrie anii viitori, le recomand sa se orienteze in asa fel incat sa prinda evenimentul.
- Transportul in comun e de nota zece si mijloacele de transport in comun circula inclusiv noaptea.
Recomand Roma dar e pacat sa nu stati macar 1 luna... Daca va permiteti! Smile
Sus In jos
 
Pur si simplu... Roma !
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Londra pur si simplu

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Management intercultural :: Prima categorie :: Primul forum-
Mergi direct la: