Management intercultural
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Forumul cursului de Management intercultural
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 File de vacanta...

In jos 
AutorMesaj
irina.strungareanu




Mesaje : 7
Data de înscriere : 04/05/2010

File de  vacanta... Empty
MesajSubiect: File de vacanta...   File de  vacanta... Icon_minitimeVin Mai 07, 2010 11:22 am

Vreti sa stiti care este defapt cea mai cautata destinatie de vacanta? Italia? Franta? Egipt? Nici macar... IRLANDA! Conform statisticilor, Dublinul beneficiaza de cei mai multi oaspeti. De ce? Eh, asta m-am intrebat si eu si curiozitatea m-a dus acolo...

Nu cladirile, nu monumente antice, nu muzee, nu palate, nu! nu! nu! Nimic din tot ceea ce ar parea obligatoriu pentru o destinatie turistica. Nu asta primeaza cand vizitezi Dublinul. Dar oamenii... da! Acolo poti spune ca aterizezi intr-o familie. Ai putea spune ca un simplu pub e prea ordinar sa-i dai atentie... Nu stii ce pierzi! Acolo, in carciumioara aia irlandeza, acel Irish Pub de poveste de care am auzit toti si credem fiecare dintre noi ca avem si noi unul asa in tara noastra, dar ne inselam... Acolo se pot scrie povesti. Acolo intri banal si iesi alt om (si nu ma refer la alcool aici, pentru ca irlandezii sunt unii din cei mai mari consumatori de bautura, dar nu sunt alcoolici. "Stiu sa bea", cum ar zice o persoana draga Smile ) E magic spiritul poporului irlandez... Socializarea are un substrat pur, intrigant.. E fascinant cum seara, dupa toata munca depusa, prietenii se intalnesc in puburile respective, isi desfac cravata si pur si simplu se relaxeaza. Nici macar nu trebuie sa stea jos. Puburile irlandeze sunt atat de pline incat multi stau in picioare. Au un cult pentru prietenie, dar si pentru familie.

Desigur Dubinul nu e privat de frumuseti arhitecturale.. Dar te poti pierde in farmecul lor, al irlandezilor, si nu-ti mai trebuie nimic altceva Smile

Asta da popor! Smile

Iar berea... Berea lor e reprezentativa. Are clasa! Si nu e putin ca o bere sa aiba clasa si mai mult, o fata sa spuna asta Smile Dublin? Merita.
Sus In jos
irina.strungareanu




Mesaje : 7
Data de înscriere : 04/05/2010

File de  vacanta... Empty
MesajSubiect: Re: File de vacanta...   File de  vacanta... Icon_minitimeSam Mai 08, 2010 1:40 pm

grupa 5, an III, Marketing
Sus In jos
 
File de vacanta...
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Vacanta in Turcia
» Seychelles - O VACANTA DE VIS!!!!
» Corfu – la mare, la munte si la tara intr-o singura vacanta

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Management intercultural :: Prima categorie :: Primul forum-
Mergi direct la: