Management intercultural
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Forumul cursului de Management intercultural
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Barcelona - orasul lui Gaudi

In jos 
AutorMesaj
Tiberiu Samit




Mesaje : 4
Data de înscriere : 06/05/2010

Barcelona - orasul lui Gaudi Empty
MesajSubiect: Barcelona - orasul lui Gaudi   Barcelona - orasul lui Gaudi Icon_minitimeJoi Mai 06, 2010 4:50 pm

Ma numesc Samit Tiberiu, facultatea Marketing, anul 3, grupa 1755, seria D

BARCELONA, cand aud cuvantul ma gandesc la: mult soare, palmieri stufosi cu trunchiul gros si ramurile foarte dese si umbroase. Excursia mi-am inceput-o in Port Vell, de acolo am luat-o la pas marunt spre acvariu. In timp ce ne deplasam spre acvariu admiram vapoarlele, iahturile, barcile ce pluteau si isi asteptau pasagerii.Dupa plimbarea pe langa sutele de specii de pesti, plante de mare ne-am hotarat sa mergem la o plimbare pe Rambla, cel mai vestit bulevard din Barcelona. Dupa ce am trecut pe langa statuia lui Christofor Colomb, care de la o admirabila inaltime arata hotarator spre mare, am ajuns si pe Rambla, bulevardul era plin de turisti atrasi de vestitele statui vii, care te incantau care mai de care cu propriul show. Urmeaza plimbarea cu metroul pana la Sagrada Familia, unde ne-am dus sa vizitam renumita opera a lui Gaudi, inceputa acum multi ani, si inca neterminata.
Sagrada Familia, o cladire indrazneata care se construieste incet deoarece este sponsorizata doar din banii publici. Este impresionanta, lucrarile reprezentative, fiecare detaliu reda o scena din Biblie, portile sunt inscrise cat vezi cu ochii cu versete din Biblie, inauntru este impresionant de mare, desi nu este inca terminata. Un alt loc care merita vazut este dealul Montjuic de unde se vede tot orasul, marea, portul, tot tot e o priveliste minunata..... merita! Smile
Sus In jos
 
Barcelona - orasul lui Gaudi
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Iasi - orasul preferat

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Management intercultural :: Prima categorie :: Primul forum-
Mergi direct la: