Management intercultural
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Forumul cursului de Management intercultural
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Budapesta - prima iesire

In jos 
AutorMesaj
Tiberiu Samit




Mesaje : 4
Data de înscriere : 06/05/2010

Budapesta - prima iesire Empty
MesajSubiect: Budapesta - prima iesire   Budapesta - prima iesire Icon_minitimeVin Mai 07, 2010 11:12 am

Ma numesc Samit Tiberiu, facultatea Marketing, anul 3, grupa 1755, seria D

Sa va povestesc si eu ce am simtit cand am iesit prima data din tara. Mi-a placut enorm gandul ca plecam in calatorie si sincer, in ultimele zile, inainte de plecare, numai la asta ma gandeam. Eram foarte nerabdator si emotionat, oare cum e, ce bunataturi voi manca acolo, ce imi voi cumpara, cum sunt oamenii, etc. Cand am trecut granita, eram asa emotionat, nu imi venea sa cred. Era asa un sentiment ciudat, misto, am iesit din tara Analizam fiecare lucru in parte, pana si cerul mi se parea mai senin, casele frumoase, ingrijite, nu erau animale moarte pe drum, curtile pline de flori, si muuulte biciclete. Asta m-a marcat sincer cel mai tare, placerea cu care merg pe biciclete atat la serviciu cat si la plimbare. Cand am ajuns in Budapesta, era deja seara, podurile de peste Dunare, care unesc cele doua orase, erau luminate si totul era sublim. Mi-a placut mult si hotelul, mancarea super, ne-am lasat bagajele si am iesit la plimbare. Deja era tarziu, am mers pe unul dintre poduri, cel din apropierea Parlamentului, ai am privit vaporasele cum plimbau turistii, unele erau cu piscina, cu sezlonguri, altele transformate in sala de bal, cu muzica ce iti gadila frumos urechile, superba privesliste, masinile treceau din cand in cand si clatinau podul iar biciclistii unul dupa altul isi urmau drumul. Nu imi venea sa cred ca ma aflu acolo, era de vis, oamenii erau veseli, nu impovarati de griji cum ii vezi la noi, atmosfera mult mai relaxanta. A doua zi am vizitat turnul Pescarilor si Catedrala, Parlamentul, mall-ul imens si am colindat stazile in lung si in lat. Mi'a placut foarte mult si vreau sa revin cat mai curand posibil. Very Happy
Sus In jos
 
Budapesta - prima iesire
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Prima excursie - Turcia

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Management intercultural :: Prima categorie :: Primul forum-
Mergi direct la: