Management intercultural
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Forumul cursului de Management intercultural
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 1 mai Bulgaria

In jos 
AutorMesaj
Beatrice Irimescu




Mesaje : 2
Data de înscriere : 06/05/2010

1 mai Bulgaria Empty
MesajSubiect: 1 mai Bulgaria   1 mai Bulgaria Icon_minitimeJoi Mai 06, 2010 9:11 pm

Am ales anul acesta sa merg la Bulgari de 1 mai lucru care mi-a placut tare mult deoarece acolo mi-au demonstrat ospitalitatea si modul in care ei reusesc sa se faca cunoscuti cat si motivul pentru care romanii tind sa plece din ce in ce mai mult in vacanta de vara in statiunile bulgaresti.Desi o tara mult mai saraca decat Romania, Bulgaria se poate mandri cu peisajele frumoase, cu spiritul ospitalier si cu preturi de ce nu, mult mai mici.
Impresionant in statiunea Balchik a fost faptul ca la restaurante chelnerii te asteptau in strada si iti vorbeau in romaneste daca vedeau ca esti roman...de asemenea, un alt local, amenajat pe faleza avea atat meniuri in romana cat si plata se putea face in lei,numai sa te simti ca la mama acasa, nu lipseau nici sloganuri "mancare ca la mama acasa, bautura ca la tata la crama " .
Foarte dragut din partea lor sa isi arate atat de mult interesul pentru turisti..

Beatrice Irimescu
Grupa 1747
Sus In jos
 
1 mai Bulgaria
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Management intercultural :: Prima categorie :: Primul forum-
Mergi direct la: