Management intercultural
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Forumul cursului de Management intercultural
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Valencia ...

In jos 
AutorMesaj
MihalascuDaniela




Mesaje : 3
Data de înscriere : 06/05/2010

Valencia ... Empty
MesajSubiect: Valencia ...   Valencia ... Icon_minitimeJoi Mai 06, 2010 2:46 pm

Ma numesc Mihalascu Daniela, fac Marketing, an 3, grupa 1750(grupa 4) si va impartasesc experienta mea din Valencia.

In vara anului trecut am hotarat sa merg in Valencia pentru a ma distra cu prietenele mele. In prima zi ajunse acolo am mers la plaja, care era superba, unica as putea spune, din pricina muntilor care o inconjurau. S-a ivit ocazia sa ne angajam din vorba in vorba, cunoscand si cateva persoane de acolo,iar a doua zi ne-am angajat toate la un magazin de bijuterii de pe strada Colon. Seful mi s-a parut foarte calm si cald la prima vedere, insa in continuare nu a fost chiar asa. Era mereu cu ochii pe noi, cum vorbim cu clientii, ne critica de fiecare data, spunea ca am vandut putin(desi noi am vandut fiecarui client care intra in magazine), ne tinea dupa program ( programul meu fiind de la 10 la 13) si din aceste motive am demisionat toate( rezistand 2 zile in acest mod), bineinteles acesta nu ne-a platit spunand ca trebuia sa muncim barem o saptamana pentru a primi niste bani. Am trecut peste asta si am inceput sa ne amintim de ce am venit la Valencia, pentru distractie si pentru a vizita tot ce apucam pana la plecare.
Am vizitat diferite muzee, de care am ramas foarte impresionata :
 Museo de la Ciudad Palacio Marques de Campo – galerie de arta
 Museo Paleontologico – fosile si insecte
 Museo de la Prehistoria
 Museo del Patriarca
Ca si climat, am prins o perioada buna, desi mai tot timpul anului este asa, iernile sunt blande ( temperaturile coborand pana la 10 grade), iar verile temperaturile medii sunt de 26 de grade. Oamenii ( desi imi schimbasem parerea dupa experienta de la job) s-au dovedit a fi foarte calzi , primitori , ajutatori si onesti.
Bucataria din Valencia reflecta diversitatea produselor locale, fiind o lista de surprise pentru oricine ar merge acolo. Am mancat o parte din specialitatile locale, printre cele mai importante fiind paella, care mi-a placut foarte mult.
Experienta mea din Valencia a fost cam scurta ( timp de o saptamana) , insa mi-am propus ca si anul acesta in vara (dupa luarea licentei) sa merg si sa stau mult mai mult.
Oricine e binevenit acolo asa ca va indrum spre alegerea Valenciei pentru petrecerea unei vacante de vis!
Sus In jos
 
Valencia ...
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Management intercultural :: Prima categorie :: Primul forum-
Mergi direct la: